Užsieniečių įdarbinimas

Konsultuojame užsieniečių įdarbinimo Lietuvoje klausimais. Ruošiame visus dokumentus, reikalingus leidimui dirbti ir gyventi Lietuvoje gauti, atstovaujame valstybinėse institucijose.

Padėsime Jums įdarbinti užsienietį:

Įdarbinti aukštos profesinės kvalifikacijos specialistus;

Kvalifikuotus darbuotojus iš užsienio;

Gauti leidimą laikinai gyventi verslo pagrindu;

Įdarbinti užsieniečius sezoniniam darbui;
Gauti EU Blue Card aukštos profesinės kvalifikacijos specialistams.

Pasirūpinsime visais reikalingais formalumais:

Dokumentų rengimas užsieniečio darbdavio keitimui

Leidimas laikinai gyventi

(darbo ir verslo pagrindu, Blue card)

Verslo planas

Gyvenamosios vietos deklaravimas užsieniečiams

Draudimo paslaugos

Vertimo paslaugos

Darbuotojų komandiravimas į užsienį

Užsieniečių komandiravimas į Lietuvą.

Planuojate įdarbinti užsienietį?

Apie kokius reikalavimus įmonei reikia žinoti?

Norint išvengti klaidų įdarbinat užsienietį, svarbu laikytis keleto pagrindinių žingsnių, kurie padės užtikrinti teisingą ir sklandų procesą.

Kokios yra 5 dažniausiai daromos užsieniečių klaidos – skaitykite čia.

1. Įmonė turi būti be skolų valstybės biudžetui ir galiojančių nuobaudų už nelegalų darbą. Nuobaudų neturėjimo kriterijus galioja ir įmonės vadovui.

2. Užsieniečio kvalifikacija turi sutapti su atliktinu darbu. Tai reiškia, kad į statybinę įmonę negali būti darbinamas virėjas. Taigi, prieš darbinant užsienietį savo įmonėje, svarbu apsvarstyti visus reikiamus kriterijus: kokį darbą atliks užsienietis, kokie reikalavimai yra keliami jo kvalifikacijai, koks darbo užmokestis jam bus mokamas.

3. Darbdavys turi pareigą saugoti visų užsieniečio kvalifikacijos ir patirties dokumentų kopijas ir šių dokumentų pagrindu gautus leidimus darbuotojų byloje. Dokumentai turi būti išversti į lietuvių kalbą, legalizuoti ir kopijos pateiktos kontroliujančiai institucijai. Dokumentų kopijų neišsaugojus, teks sumokėti baudą.

4. Norint įdarbinti užsienietį reikia pasirūpinti, kad jo buvimas Lietuvoje būtų legalus ir darbo santykių sudarymas būtų pagrindinis atvykimo tikslas.
5. Darbinant užsienietį reikia gauti leidimą gyventi darbui Lietuvoje, informuoti Darbo inspekciją. Tai reiškia, kad pranešti Sodrai apie įdarbinimo faktą nepakanka, o neatlikus privalomų veiksmų, kyla atsakomybė dėl nelegalaus darbo.
6. Įdarbinti užsienietį be leidimo gyventi Lietuvoje galima tik sezoniniam darbui. Tokiam įdarbinimui reikia gauti leidimą dirbti ir vizą. 
7. Prireiktus, darbdavys privalo padengti užsieniečio grįžimo į valstybę, į kurią jis turi teisę vykti, išlaidas;
8. Darbdavys vykdo veiklą, kuriai kviečia užsienietį, ne trumpiau negu pastaruosius 6 mėnesius;
9. Užsieniečiui numatomas mokėti mėnesinis darbo užmokestis negali būti mažesnis už tokį patį darbą pas tą patį darbdavį dirbančio LR gyventojo arba negali būti mažesnis negu paskutinis paskelbtas kalendorinių metų vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis šalies ūkyje pagal atitinkamą ekonominės veiklos rūšį.
10. Darbdavys privalo informuoti Migracijos departamentą apie užsieniečio neatvykimą ar neįdarbinimą arba pasikeitus BDU Blue card atlyginimas nebesiekia 1,2/1,5 BDU.

Kokie yra dažniausi klausimai, norint įdarbinti užsienietį?

  • Įdarbinant užsienietį gali tekti susidurti su sudėtingais teisiniais reikalavimais, tokiais kaip leidimai, mokesčių klausimai ir panašiai, kas gali užtrukti ar reikalauti papildomų rezursų. Taigi, ar verta įdarbinti užsieniečius?
  • Kada gali nepavykti įdarbinti užsienietį? Įdarbinimas užsieniečiui gali nepavykti dėl administracinių, teisinio pagrindo, kalbos barjerų, kvalifikacijos neatitikimų. Norint sėkmingai įdarbinti užsienietį, svarbu pasiruošti ir atidžiai įvertinti visas galimas kliūtis, kad būtų užtikrintas sklandus ir teisinis procesas.
  • Personalo nuomos įmonės kūrimas – laikinojo įdarbinimo įmonė yra įdomus ir pelningas verslo modelis, tačiau tam reikia gerai suplanuoto proceso, kad būtų laikomasi visų teisinių reikalavimų.