TOP 10 PATARIMŲ, PRIEŠ STEIGIANT ĮMONĘ:

  1. Patikėkite savo idėja. Naujas verslas pradžioje pareikalaus daug Jūsų laiko, energijos ir fantazijos, dėl to turite mėgti tai, ką darote. Patikėję savo produkto privalumais galėsite tuo įtikinti ir kitus.
  2. Bendraukite. Papasakokite apie savo idėją artimiesiems ir naujai sutiktiems žmonėms. Pamatysite, kaip Jūsų idėją priima kiti, o gauta kritika gali padėti patobulinti produktą, ar netgi sukurti ką nors unikalaus ateityje. Rinkite kuo daugiau kontaktų, galbūt greitai jie taps jūsų partneriais?
  3. Sukurkite verslo planą. Nebūtinai profesionalų, pradžioje pakaks susidėlioti preliminarius planus, kad galėtumėte įsivertinti finansines galimybes. Galite pamėginti sukurti pesimistinį planą ir apgalvoti, ką tokiu atveju galėtumėte pakeisti, kaip pagerinti rodiklius.
  4. Nustatykite, kas bus Jūsų klientas. Apgalvokite, kokiai žmonių ar verslo grupei skirsite savo produktą. Jeigu tai fiziniai asmenys, koks bus jų amžius, kokios pajamos, kokie pomėgiai. Jeigu verslas – kokio dydžio, kokios sferos ir pan. Kuo tiksliau nuspręsite, kas bus Jūsų klientas, tuo lengviau galėsite surasti būdą, kaip jį pasiekti ir įtikinti.
  5. Įvertinkite stipriąsias puses. Apsvarstykite, kokius turite pranašumus prieš konkurentus, ką išskirtinio galite pasiūlyti Jums, ko negali pasiūlyti kiti. Pagalvokite, ar patys rinktumėtės savo produktą ir kodėl?
  6. Pagalvokite apie silpnąsias puses. Įvertinkite savo būsimo verslo trūkumus ir kaip galite juos pašalinti. Jeigu pašalinti nepavyks, galbūt galite sukurti papildomą privalumą, kuris taps atsvara trūkumams?
  7. Ieškokite informacijos. Domėkitės, skaitykite, galbūt kitų patirtis Jus įkvėps, ar priešingai, taps puikiu pavyzdžiu, kaip nereikia elgtis. Lankykitės seminaruose: gausite naudingos informacijos ir turėsite galimybę susipažinti su Jums reikalingais žmonėmis.
  8. Pasidomėkite subsidijomis. Naujam verslui yra skiriama nemažai įvairių paramų, lengvatų, subsidijų ir mokymo programų. Galbūt Jūsų verslas atitinka reikiamus kriterijus? Šios priemonės palengvins Jūsų pradžią.
  9. Sukurkite įvaizdį. Apgalvoję, kam bus skirtas produktas, sukurkite savo išskirtinį įvaizdį, kad nuo pat pradžių paliktumėte gerą įspūdį. Pagalvokite apie logotipo, vizitinių ir svetainės dizainą. Galbūt yra dar kas nors, kas galėtų padėti Jums įžengti į verslo pasaulį „su trenksmu“.
  10. Nebijokite svajoti. Kurkite, planuokite ir būkite drąsūs, nes kai ko nors labai labai nori, svajonės ima ir išsipildo!

„Neįmanoma” yra žodis, kurį rasi tik kvailių žodyne. (Napoleonas Bonapartas)


Turite klausimų verslo pradžios klausimais? Registruokitės nemokamai konsultacijai DABAR!