𝐏𝐫𝐚𝐝𝐞𝐝𝐚𝐧𝐭 𝐯𝐞𝐫𝐬𝐥𝐚̨, 𝐯𝐢𝐞𝐧𝐚𝐬 𝐢𝐬̌ 𝐤𝐥𝐚𝐮𝐬𝐢𝐦𝐮̨ 𝐛𝐮̄𝐧𝐚: 𝐣𝐞𝐢𝐠𝐮 𝐯𝐞𝐫𝐬𝐥𝐚𝐬 𝐧𝐞𝐩𝐚𝐯𝐲𝐤𝐬 – 𝐤𝐚𝐬 𝐭𝐚𝐝𝐚?

Kiekvienas verslas susiduria su iššūkiais, ir kartais gali pasitaikyti situacijų, kai verslas nepavyksta, tad yra keli galimi veiklos užbaigimo būdai:

𝟏. 𝐈̨𝐦𝐨𝐧𝐞̇𝐬 𝐥𝐢𝐤𝐯𝐢𝐝𝐚𝐯𝐢𝐦𝐚𝐬. Likviduoti įmonę yra svarbus sprendimas, kurį kartais reikia priimti dėl įvairių priežasčių. Įmonės likvidavimas operatyvus, pigus, nereikalaujantis teismo ar bankroto adminstratoriaus įsikišimo. Tačiau įmonės likvidavimas gali būti papildomos išlaidos likvidatoriui, turi užtekti turto atsiskaityti su kreditoriais, darbuotojais ir išmokėti darbuotojams išeitinęs išmokas. Per įmonės likvidavimo laikotarpį likvidatorius informuoja kreditorius, perduoda turtą, atleidžia darbuotojus, atsiskaito su kreditoriais, sutvarko įmonės dokumentus, o likusį turtą padalina akcininkams.

𝟐. 𝐈̨𝐦𝐨𝐧𝐞̇𝐬 𝐛𝐚𝐧𝐤𝐫𝐨𝐭𝐚𝐬. Tai atvejis, kai įmonė nebegali savarankiškai vykdyti savo finansinių prievolių,o įsiskolinimai viršija įmonės turtą ar tam tikrą numatytą jos dalį. Įmonės bankrotas gali būti teisminis arba neteisminis.

𝟑. 𝐈̨𝐦𝐨𝐧𝐞̇𝐬 𝐩𝐞𝐫𝐥𝐞𝐢𝐝𝐢𝐦𝐚𝐬. Procesas, kai įmonė perduoda savo verslo dalį, turtą arba visą įmonę kitai įmonei arba asmeniui.

Jeigu susidurėte su verslo sunkumais, kreipkitės, mes padesime uždaryti Jūsų verslą.