Vienas svarbiausių dalykų pradedant verslą yra tinkamo pavadinimo įmonei sugalvojimas. Tam, kad sugalvoti tinkamą ir efektingą pavadinimą kartais tenka skirti tam nemažai laiko bei pastangų. 

Su tinkamu bei geru pavadinimu Jūsų įmonė išsiskirs iš kitų bei klientams bus lengviau ją atpažinti.

Kas yra svarbu kuriant įmonei pavadinimą?

1. Ar pavadinimas yra laisvas ir jokia kita įmonė jo nėra panaudojusi savo verslui. Taigi, pavadinimas turi būti prieš tai neužregistruotas Nacionalinių, Tarptautinių ir Bendrijos prekių ženklų duomenų bazėje. Taip pat įmonės pavadinime negalite naudoti žodžio “Lietuva”.

2. Ar pavadinimas siesis su Jūsų vykdoma veikla, ar žmonėms bus lengviau jį atsiminti? Pavadinimas turėtų atspindėti jūsų veiklą ar tikslinę auditoriją.

3. Paprastą ir aiškų pavadinimą potencialiems klientams bus paprasta įsiminti. Stenkitės vengti dviprasmybių bei nereikalingų apsunkinimų. Pasirinkę netinkamą pavadinimą Jūs turėsite papildomų problemų – Jums teks aiškinti klientams, kaip yra tariamas (rašomas) jūsų įmonės pavadinimas, ką jis reiškia. Jeigu planuojate teikti savo prekes ar paslaugas užsienio klientams, lietuviškų raidžių naudojimas gali sukelti problemų bei nesusipratimų.

4. Nekopijuokite pavadinimų, kurie jau yra įsitvirtinę rinkoje bei stenkitės sugalvoti originalų pavadinimą. Jeigu Jūs sugalvosite savo įmonei pavadinimą, panašų į konkurentų įmonės pavadinimą, jūsų klientai gali Jus supainioti. Lietuvos Respublikoje galiojantys įstatymai draudžia rinktis įmonės pavadinimą, kuris yra klaidinančiai panašus į jau esamus pavadinimus.

Apibendrinant galima teigti, jog sugalvoti savo įmonei tinkamą pavadinimą tikrai nėra lengva užduotis, tačiau tinkamo pavadinimo pasirinkimas yra pirmas žingsnis į sėkmingą verslą.