Su kokiomis problemomis susiduria užsieniečiai, steigiantys verslus Lietuvoje?

Pradėdami naują verslą užsienio šalių piliečiai dažnai susiduria su sunkumais: 

Norint įvykdyti bendrovės steigimą/pirkimą pas notarą, sandoriui reikia atvykti į Lietuvą. Neretai užieniečiams dėl to iškyla sunkumų, ypač trečiųjų ir egzotinių šalių piliečiams, nes jiems turistinių vizų išdavimas yra apsunkintas. 

Savo klientams užsieniečiams siūlome kelis variantus pradėti verslą:

  1. Steigti įmonę arba pirkti UAB nuotoliniu būdu, neatvykstant į Lietuvą (per įgaliojimą ar nuotolinį sandorį). Tai yra populiariausias ir greičiausias būdas;
  2. Steigti įmonę per notarą. Būtina sąlyga – sandorio metu turi dalyvauti vertėjas, kuris išverstų visą informaciją į užsienio piliečiui suprantamą kalbą.
  • Banko sąskaitos atidarymas

Viena didžiausių problemų, kylančių užsieniečiams steigiant ar jau įsteigus įmonę – tai įmonės banko sąskaitos atidarymas. Registrų centras ir sodra neturi apribojimų užsienio piliečiams, todėl jie gali steigti įmones, jose įsidarbinti, tačiau tai negarantuoja, kad pavyks atidaryti banko sąskaitą. 

Didžioji dalis Lietuvos bankų, po karinių veiksmų Ukrainoje, atsisako atidaryti banko sąskaitas, jeigu įmonės vadovas yra Rusijos ar Baltarusijos pilietis ir neturi nacionalinės vizos ar leidimo gyventi Europos Sąjungos šalyse. Kituose bankuose tokios pačios sąlygos ir kitų trečiųjų šalių piliečiams. 

Pastaruoju metu, itin daug besikreipiančių verslininkų būtent iš Baltarusijos ir Rusijos, o ši situacija su bankais tiesiog užkerta kelią vykdyti veiklą Lietuvoje.

Yra sprendimų, kaip verslininkams užsieniečiams atidaryti įmonės banko sąskaitą, tačiau papildomai veiksmai reikalauja papildomų resursų. 

  • Apsunkintas valdymas

Visos pagrindinės Valstybinės institucijos turi elektronines sistemas, kur gali jungtis kiekvienos įmonės direktorius, turintis elektroninį ar mobilųjį parašą, tačiau užsienio piliečiams, kurie įsteigė įmonę, jos dar nėra pritaikytos. 

To pasekoje tenka rengti popierinius įgaliojimus, dalis jų gali būti pristatyta tik pačiam vadovui fiziškai vykstant į įstaigą, kas atima daug laiko, o ir reikalinga specialisto pagalba įgaliojimams parengti. 

Atsižvelgiant į problemas, kylančias steigiant naują verslą, visada apsimoka kreiptis į specialistus, kurie, įsigilinę į konkretų atvejį, užsieniečiui suprantama kalba išsamiai viską paaiškins, pateiks visus įmanomus sprendimus ir ras palankiausią būdą susiklosčiusiai situacijai išspręsti. 

UAB123 specialistai jau daug metų dirba įmonių steigimo ir migracijos srityje. Sukaupta patirtis padėjo daugybei Lietuvos ir užsienio piliečių sėkmingai pradėti verslą mūsų šalyje.

Įmonių steigimas užsieniečiamsBuhalterinė apskaitaUžsieniečių įdarbinimas