Užsieniečių įdarbinimas yra aktualus ir plačiai paplitęs reiškinys. Tačiau atsižvelgiant į užsieniečių įdarbinimo sudėtingą procedūrą, daugeliui darbdavių kyla klausimas – ar verta įdarbinti užsieniečius?
Nors įdarbinimo procesas yra ganėtinai sunkus, jis turi ir privalumų.

Apskritai kalbant, užsieniečių įdarbinimas yra laikytinas teigiamu procesu, nes tuomet galima rasti trūkstamų darbuotojų, jeigu mūsų šalyje sunku rasti darbuotoją (pvz., sezoniniams darbams) bei užpildyti tam tikrus sektorius, kuriuose jaučiamas darbuotojų stygius, o trūksta tiek kvalifikuotų, tiek nekvalifikuotų darbuotojų. Užsieniečių įdarbinimas padeda išspręsti šią problemą bei užpildyti laisvas darbo vietas trūkstamais darbuotojais.

Kiti užsieniečių įdarbinimo privalumai yra naujovės, kurias gali atnešti užsienio šalių piliečiai, patobulintas klientų aptarnavimas, pagerintas patekimas į užsienio rinkas, prieiga prie užsienio talentų.

Todėl kiekvienu atveju reikia įsivertinti visas galimybes, apsvarstyti visus trūkumus bei privalumus ir tik tuomet priimti atitinkamą sprendimą dėl užsieniečio įdarbinimo.

𝐏𝐚𝐬𝐢𝐝𝐚𝐥𝐢𝐧𝐤𝐢𝐭𝐞, 𝐤𝐨𝐤𝐢𝐚 𝐉𝐮̄𝐬𝐮̨ 𝐩𝐚𝐭𝐢𝐫𝐭𝐢𝐬 𝐬𝐮 𝐝𝐚𝐫𝐛𝐮𝐨𝐭𝐨𝐣𝐚𝐢𝐬 𝐮𝐳̌𝐬𝐢𝐞𝐧𝐢𝐞𝐜̌𝐢𝐚𝐢𝐬?